מניעת החלקה בבית ובמשרד

רצפה חלקה ומבריקה נחשבת לרצפה יפה המוסיפה הוד והדר אל החלל בו אנחנו שוהים. כל עוד הרצפה והבסיס נראה חלק ומבריק אך אינו חלקלק ואינו גורם להחלקה ממשית של אנשים ולנפילות. המשטח עליו אנשים הולכים מלבד היותו יפה צריך להיות גם בטיחותי. ישנם מספר דרכים למנוע החלקה על משטחים שונים. ישנן הגנות זמניות וישנן הגנות קבועות יותר.

יישום מניעת ההחלקה

ישנם טיפולים וציפויים אשר ניתן להשתמש בהם על פני מרצפות שונות, קרמיקה, אבן או פורצלן המונעים החלקה גם במקרה בו הרצפה רטובה. טיפולים איכותיים למניעת החלקה דורשים הסמכה מיוחדת לשימוש בחומרים עדינים. טיפול טוב מונע החלקה אך שומר על הברק הטבעי של רצפות שיש ופורצלן.

צריך לשים לב, ישנם טיפולים המונעים החלקה וישנם ציפויים המונעים החלקה. כאשר לכל פתרון יש יתרונות וחסרונות שונים. עדיף לבצע טיפול נגד החלקה קבוע כאשר זה נוגע למשטח עליו הולכים.

מניעת החלקה אינה מתבצעת רק על הרצפה, ישנם משטחים רבים אשר יכולים להוביל להחלקה. המסוכנת בין כל המשטחים יכולה להיות האמבטיה, העור החשוף יחד עם מים וחומרים מהם עשויים הסבונים שלנו יכולים לגרום להחלקה ולפגיעות רציניות. אך גם חלונות ראווה וויטרינות, חלונות ודלפקים הם משטחים חלקלקים. בעזרת התכשיר הנכון ניתן למנוע החלקה גם באזורים כאלו אשר עשויים להיראות קשים יותר לטיפול.

שימושים נוספים למניעת החלקה

מניעת החלקה אינה מתייחסת רק להחלקה של אנשים על פני משטחים והגנה מפני נפילות. התכשירים לשימוש מפני החלקה מגנים על המשטחים עצמם ומגנים מפני שריטות, כתמים וחומרים העלולים לפגוע בעת שיפוץ או בניה. קבלנים ובנאים ושיפוצניקים המכירים את תהליך הבנייה כתהליך אשר יכול להיות הרסני למשטחים שונים בבית, החומרים נוגדי ההחלקה מונעים הריסה של אותם המשטחים ושומרים עליהם נקיים ומוכנים למסירה.

שמירה על רצפות, קרמיקה, חלונות, אמבטיות ודלפקים קלה הרבה יותר בעזרת חברה אשר מתמחה במניעת החלקות. התהליך עצמו חוסך זמן וכסף מאחר ואינו מצריך ניקוי נוסף או תהליכים אחרים כדי למנוע פגיעה במשטחים בעת בנייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *