טיפול מיני

רבים – לרבות מי שזקוקים לו –  סבורים, כי טיפול מיני הוא בבחינת מותרות, ולכן – סובל דיחוי.  זו טעות. כאשר  צצות בעיות בתחום הרומנטי בכלל ובמישור המיני בפרט, אות וסימן לצורך בטיפול, כדי להבין את שורש הבעיות בכך להתקדם לקראת פתרונן.
גם בעידן הנוכחי של פתיחות ואפילו של מתירנות, עדיין נותר המין כנושא מוכחש, מודחק, שלא נעים לדבר עליו בציבור וגם בשיח הזוגי האינטימי  הוא נושא שלא מדובר בו רבות.

יש סיבות שונות, רבות ומגוונות, אשר בעטיין  חשוב ונכון להתחיל טיפול מיני. כאשר בעיה של מי מבני הזוג מטרידה אותו והופכת בהכרח גם ל בעיה של  בן או בת הזוג (  היחלשות העוררות המינית, קשיים בתפקוד, שפיכה מהירה או מעוכבת, העדר האישה להגיע לריגוש בכלל ולסיפוק מיני בפרט, פחדים, חששות, רתיעות,  דימוי מופרך של חשיבות המין ומיקומו בקשר ועוד).

טיפול מיני יעיל חייב להיעשות על ידי מי שיש להם הכשרה והסמכה לעסוק בו. חשוב לברר היטב לפני התחלת טיפול מיני אם  הוא ניתן במסגרת מוכרת, מסודרת; האם יש למטפל(ת) רישיון לעסוק בתחום.  ניתן לבחור בין חלופות טיפוליות באמצעות התוודעות אל מגוון מטפלים באמצעות גלישה באינטרנט. הקישו את צמד המלים  – טיפול מיני וייחשף לנגד עיניכם עולם טיפולי עשיר ומגוון.

כאשר צצה ומציקה בעיה בתחום המיני, חשוב לא להתכחש אליה ולא לחשוב  כי הזמן יעשה את שלו והיא תיעלם מאליה. ככל  שיארך הזמן שבו היא לא תטופל, היא עלולה להמשיך להעיק,להציק ולהטריד ואף להחריף. זה טבען של בעיות לא פתורות.

טיפול מיני יעיל אינו מתמצה רק בטיפול נקודתי בבעיה מדווחת אלא בהעמקה אל  השורש שממנו היא צמחה.  לא אחת העדר תקשורת שוטפת, פתוחה וזורמת בין בני הזוג גורמים למחלוקת ח ריפה גם ולפעמים בעיקר בתחום המיני, שבו  הבעיה מוצפת מתוך משקע פנימי, סמוי ועכור,  ובאה לידי ביטוי גלוי.

ההכרה המשותפת בצורך בקיום טיפול מיני היא שלב ראשון חשוב בסיכוי לבירור אמיתי ונוקב של הבעיות בתחום זה ולפתרונן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *