טורבינות רוח

 חזונם של נאמני הסביבה ושומריה קורם עור וגידים. אנרגיה ירוקה הולכת   תופסת מקום של קבע במקומות רבים ומחליפה את האנרגיה הקודמת, הישנה, המזהמת. טורבינות רוח, לדוגמה.

הן יצרניות שקטות ונקיות של חשמל. הן מקור אנרגיה ידידותית, מתקדמת, חדשנית. הטכנולוגיה פשוטה, קלה, זולה. נעשה בה שימוש במשאב רוח זמין לכול, קבוע ובלתי מתכלה. לעולם לא יחסרו רוחות. באמצעות  טכנולוגיות ייצור חדשניות מתגברים בשנים האחרונות בחוות של טורבינות רוח גם על שעות שבהן הרוחות שוככות.

טורבינות רוח עדיין לא שכיחות במקומותינו כמו פאנלים סולאריים על גגות בתים, שבהן  נעשה שימוש ביתי לייצור חלופי של חשמל.

מהחלון המערבי של ביתי אני משקיף אל על ורואה על אחד מהגבוהות שבפסגות הרי הגלבוע ורכסיו טורבינות רוח. המראה הזה מרענן אותי. יום יבוא – הלוואי – וגם אני איהנה מאנרגיה שתיוצר על ידי טורבינות רוח.  כאשר תנאים גיאוגרפיים מצוינים זמינים  לבני אדם, הם יכולים לנצל אותם להרבה דברים טובים ובהם, לדוגמה, לייצור אנרגיה נקייה וירוקה.

ישראל עדיין לא ממצה אף לא  חלק מזערי מהפוטנציאל הרוחני ( במקרה זה –  הגשמי) שלה ב כל הנושא להפקת חשמל באמצעות טורבינות רוח, אבל  אפשר להתעודד מהמקום שבו משיקות ונושקות זו לזו התועלות הברורות של שימוש בחוות של טורבינות רוח – המשאב האדיר, החופשי והנקי, הבלתי נדלה ובלתי מתכלה, העומד לרשות  מי שמתכננים להרחיב את השימוש בהן ועלות הייצור הזניחה, האפסית הכרוכה בכך.

טורבינות רוח ואנרגיה סולארית  הן מכפיל כוח של מי שחזונם על סביבה נקייה ואיכותית יותר מתחיל לקרום עוד וגידים.  בתקופה (מתמשכת) שבה הזיהום הופך מאיום לממשות, מתגבר ומתחדד הצורך להמיר את הממשקים הישנים של ייצור חשמל, בין השאר באמצעות פגיעה בטבע ובנוף ובזיהומם, באופנים חלופיים המבוססים על משאבים נצחיים ונקיים, כגון טורבינות רוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *